Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

 

 

 

חיתול רב פעמי

טיפול בחיתולים רב פעמיי

כללי:
שימוש בחיתולים רב פעמיים הינו ידידותי יותר לסביבה נעים יותר לעור התינוק וכמו כן ומונע לרוב התפתחות של תפרחת חיתולים. שימוש בחומרי כביסה אקולוגים מאפשר לנו למחזר את המים ונצל אותם לשימוש בגינה.

שימוש בחיתולים רב פעמיים יכול לשמש אותנו למספר ילדים. ישנם חיתולים חסכוניים - חיתולי כיס במידה אחידה שמאפשרים שימוש באותו חיתול מלידה ועד גמילה ללא צורך ברכישת חיתולים במידה גדולה יותר כאשר התינוק גדל. 

יתרונות חיתולי של מותג  עובי'לה:
מנסיון של מספר חברות מובילות מצאתי שהשימוש בחיתולי כיס מאוד נח ופרקטי ויש לו יתרונות על אחרים.
*דקים יחסית לחיתול רב פעמי.
*מתייבשים מהר וכך יכולים לחסוך בכמויות החיתולים הדושים להתחלה.
*נסגרים ע"י לחצניות איכותיות שנשמרות לאורך שנים (הסקטשים נשמרים הרבה פחות!).
*ייבוש בכמה שפחות שמש ישירה בעונת הקיץ ישמור על צבע החיתול וכמו כן על איכותו.
*כביסה בטמפ של לא יותר מ-30 מעלות שומרת על המגן נוזלים.

 

שימוש וטיפול בחיתול רב פעמי:
החיתול בנוי מחיתול + רפידה. לכל תינוק יש כמות שתן שונה וכמו כן כמות השתן גם משתנה לפי גיל התינוק. רוב החיתולים מתאימים מכ- 4 קג או כחודש אחרי לידה היות והפולקה של הבייבי מתחילים להיות מעט בשרניים וכך יש פחות דליפות מהחיתול. אפשר בתקופה הזאת להוסיף לחיתול טיטול טטרה מקופל וכך לנפח את נפח החיתול כי עדיין התינוק מאוד מאוד קטן אבל בעיה זו בדרכ עוברת כשהתינוק בן כחודש ימים. 

החלפת טיטול - יש להחליף מקסימום כל 4-6 שעות לפי הצורך. ישנן תינוקות שצריך להחליף כל שעתיים ויש כאלה שכל 4 שעות. כמו כן יש תינוקות שעושים המון שתן ולתינוקות אלה יש להוסיף רפידה נוספת - כלומר 2 רפידות או לחילופין רפידת לילה אחת. יש לקחת בחשבון שהחום הישראלי והחיתול שמלא בשתן לא עושים טוב לטוסיק של התינוק ולכן רצוי בקיץ להחליף יותר כדי שלא יתפתחו פטריות (זה יכול גם להיות בחיתול חד פעמי = חום ונוזלים הם הרכב אהוב על פטריות).

טיפול בצרכים - במידה והבייבי עשה פיפי אפשר להחליף את כל הטיטול או רק את הרפידה - ההמלצה שלנו זה להחליף הכל! במידה והבייבי עשה נאמבר 2 (קקי) אפשר לשטוף את הקקי לתוך דלי במקלחת או להתקין שפריצר באסלה (אפשר לרכוש בכל חנות טמבור וההתקנה קלי קלות). את החיתול משרים לאחר שטיפה ראשונית (החיתול צריך להיות בלי קקי - אפשר שיהיה צבע) בדלי מים עד שיעבור כביסה. חשוב לא לתת לחיתול להתייבש עם הצרכים כי אז הוא יוצא לא נקי מהכביסה.

*אין להשתמש במשחות החתלה שאינן טבעיות בחיתולי בד! המשחות האלה אוטמות את הבד וקשה להסירן. ניתן לרכוש אצלינו משחת החתלה טבעית ולמקרים של תפרחת חיתולים קשה יש להוסיף את אבקת הליקו פאודר בנוסף שהיא אבקת הקסמים שמעלימה תפרחות.
אנו ממליצים על שימוש בחומרי כביסה אקולוגים שומרים על ספיגה ואיכות מירבית של החיתול.אך דבר זה לא חובה. 

שליחת תינוק לגן/מעון עם רב פעמי:
הגננות בדרכ לא מתלהבות מתינוקות עם חיתולי בד אבל זה בעצם רק פסיכולוגי. הגננת מחליפה טיטול בדיוק כמו טיטול חד פעמי רק שאת המשומש לא זורקים לפח אלא סוגרים בשקית. אחרי שחוזרים הביתה אפשר לטפל בחיתול. חשוב שהטיול ישאר לח ולא יתייבש ולכן אנחנו סוגרים אותו בשקית עד שיקבל טיפול בבית.


הוראות כביסה
חיתול שאינו כולל מגן נוזלים אפשר לכבס עד 40 מעלות במכונת כביסה וכך נשמר הצבע שלו הכי טוב, חיתול לבן אפשר ב- 60 מעלות. חיתול בעל מגן נוזלים או כיסוי ניתן לכבס במכונת כביסה עד 30 מעלות. אין להכניס למייבש כביסה. לשמירה על צבעי הבדים רצוי לייבש בצל ולא בשמש. חיתול בעל מגן נוזלים מובנה אין לסחוט ידנית בסיבוב. 

מומלץ להשתמש בחומרי כביסה אקולוגים לשמירה ירבית על איכות הבדים אך זה לא חובה:
רצוי להשתמש באבקת כביסה אקולוגית.
מקום מרכך כביסה שאינו אקולוגי יש לשים חומץ - בשביל ריח אפשר להוסיף כמה טיפות של לוונדר לכביסה. 
לחיתולים עם ריח שתן חריף יש להוסיף מעט אבקת סודה לשתיה לתא של אבקת הכביסה בנוסף לאבקה.


מצאתי את עצמי בחודשים הראשונים עם חיתולים מלאים בקקי אבל איך מכניסים דבר כזה למכונה?? הכי קל היה לי לשטוף את החיתול עם השפורפרת של הדוש עד שאין יותר חלקיקי קקי (יש לנו שפורפרת שניתן לכוון את לחץ המים). אחרי שהחיתול נקי מחלקיקים מכניסים אותו לדלי מלא במים קרים. ככה נאספים כמה חיתולים ואפשר להכניס למכונת הכביסה. צבע קקי צהוב יוצא ע"י ייבוש בקרני השמש אז כשהחיתול יוצא מעט צבעוני מהמכונה - אל דאגה...השמש תוריד לרוב את הצבע. בקקי של "גדולים" ניתן להכניס לחיתול נייר אורז או נייר אחר מתאים שאפשר פשוט לזרוק לאחר שימוש. כיום יש בסופרים נייר כמו מגבונים יבשים שאפשר להשתמש ולזרוק לאחר שימוש.

בעיות אפשריות בחיתולים רב פעמיים - פתרון:

כתמים צהובים של קקי אחרי כביסה
לתלות בשמש ישירה אחרי כביסה ולרוב השמש מורידה את הכתמים (שימו לב לא לתלות בזמני שיא של השמש כי זה פוגע בבד. רצוי לתלות בשמש של בוקר או בשמש של אחרצ).

ריח רע אחרי כביסה:
במידה והחיתול יוצא עם ריח אחרי כביסה פשוט הוסיפו למכונה מעט סודה לשתיה או מלח לימון. זה מוציא את כל הריח מהחיתולים. הוספת חומץ במקום מרכך - גם שומר על הטיטול רך ונקי יותר.

רוצים לאגור חיתולים אז יתכן מאוד ש-10 חיתולים לא יספיקו.

החיתול נוזל בחלק הקדמי עליון:

אם זה בן צריך לכוון לו את איבר המין כלפי מטה
אפשר לשים 2 רפידות כאשר אחת פרוסה והשניה מקופלת לשניים באיזור איבר המין
עוד אפשרות זה לקפל את החלק העליון של החיתול כלפי פנים

 

 

שאלות ותשובות:


האם אפשר לשים את הרפידה על מעל הכיס ולא בתוך הכיס? 
בהחלט! 

 

כמה חיתולים צריך לתינוק?
מינימום כמות מומלצת שאפשר להסתדר הינה 10 חיתולים. בנוסף לכך כמות הכביסות גם משפיעה. במידה והבייבי עושה פיפי ואתם שוטפים בכיור את החיתול +רפידה ומיד תולים לייבוש בקיץ אז אחרי מס שעות ניתן שוב להשתמש בו. במידה ואתם 

 

 

 

 

עגלת הקניות שלי


 x 

סל הקניות ריק

Facebook
כל הזכויות שמורות לעובילה - 050-6781323 - בניית אתר ע"י עובילה